תפוחי אדמה

הידעת?

בתוצרת הנגב מגדלים כ 150 אלף טון תפוחי אדמה! 
מתוכם 80,000 לשוק המקומי,  25,000 לתעשייה (למשל: צ'יפס קפוא, תפוצ'יפס וכו')
שאר התוצרת, מייצאים למדינות שונות.

כל הגידולים של תוצרת הנגב, מאופיינים במכנה משותף רחב ואחיד הכל מתחיל במגדלים מקצועיים, שטחי גידול על פני שטח גיאוגרפי הגדול והטוב בארץ לגידול. שמירה על פרוטוקולים ברורים וכמובן, שימוש במינימום חומרי הדברה. ב'תוצרת הנגב' מקפידים על איכות לאורך כל הדרך החל משלב הגידול ועד לצרכן, בכל נקודות הצריכה בארץ ובחו"ל.

זנים של תפוחי אדמה

תוצרת הנגב מקדמת ומשווקת בהתאם לדרישה. לכל מדינה, זנים שונים ומיוחדים משום שטעמי הצרכן משתנים ומגוונים. תוצרת הנגב מגדלת ומשווקת למעלה מ 100 זנים שונים של תפוחי אדמה!

סוגי תפוחי אדמה

ישנם זנים שונים, כאשר לכל זן יש טעם ייחודי משלו, יש לו תכולת חומר יבש . צרכנים שונים מעדיפים זנים שונים,  ואופן השימוש המומלץ.

  • זנים אדומים: משמשים לטיגון.
  • זנים לבנים: משמשים לבישול.
  • זנים צהובים: משמשים לאפייה.
  •  

"דוד משה" סדרת הגורמה 

 מוצר הדגל בסדרת "דוד משה" אלו הם תפוחי אדמה אשר נבחרו בקפידה, בכל מארז גודל אחיד, יופי ואף טעמים ייחודים, אגוזיים ומרקם נימוח .

 

ייצוא ושיווק תפוחי אדמה לרחבי העולם

בנוסף לשוק המקומי, את תפוחי האדמה מייצאת תוצרת הנגב למדינות השונות. הזנים מותאמים לכל מדינה ולכל רשת, בהתאם לאפיון המתבסס על טעמי הצרכן. כך למשל, תוצרת הנגב מייצאת לאנגליה זנים זעירים, לבנים, עגולים. לאיטליה, מייצאת צהובים, גדולים, חצי קמחיים.

גידול 

משך זמן גידול תפוחי אדמה הוא כ- 140 ימים לאחר הזריעה. ישנם זנים שונים, שעבורם תקופת הגידול משתנה וישנם גם זנים זעירים, שהינם בגודל של כ 14 מ"מ  ותקופת הגידול שלהם קצרה יותר. כדי לדעת אם הפרי או הירק – בשל, דוגמים את תפוחי אדמה, בוחנים פרמטרים כגון: גודל ואיכות, קליפה יציבה ועוד. כך אנחנו יודעים מתי מועד האסיף האופטימלי.

 גידול באזור הנגב המערבי, מאופיין באדמה חולית, קלה המאפשרת לשמור על איכות הקליפה. החקלאים אשר מגדלים את תפוחי האדמה, פועלים בהתאם לפרוטוקול גידול אחיד, עוברים הדרכה צמודה – החל משלב הזריעה, דרך מערך האיסוף, מיון, אריזה ועד להגעתו של המוצר למפגש עם הצרכן. 

 

A bag of potatoes by Uncle Moses ("Dod Moshe")

תנאי מזג אוויר 

מזג אוויר באזור הנגב המערבי, מאפשר תנאים אופטימליים לגידול. יחד עם זאת, במקרים קיצונים של מזג האוויר, יש לנו ב'תוצרת הנגב'  אמצעים ודרכים להתמודד עם רוחות, להגן ולהקטין מפני נזקי סופה. 

אחסון 

על מנת לספק סחורה איכותית לאורך כל השנה, בתקופות בהן אין אסיף, תוצרת מהשדה, אנחנו ב'תוצרת הנגב', מאחסנים את תפוחי האדמה בחדרי קירור ובתנאים מיוחדים, לפי יעדם. ההקפדה שלנו על תנאי האחסון בבתי הקירור מאפשרת לנו לשמור על התוצרת החקלאית לטווח הארוך.

אריזה 

ב'תוצרת הנגב', בית אריזה המתקדם ביותר בארץ, הכולל טכנולוגיה חדישה, תשתיות מתקדמות, והדבר החשוב ביותר, הון אנושי מקצועי. כל אלו מאפשרים לנו לאסוף את תפוחי האדמה האיכותיים ביותר מהשדה ולשנע אותם עד לצרכן.

פירות הדר

אבוקדו

צנוניות

בטטות